Koniec lat 30stych minionego wieku to przede wszystkim rozwój motoryzacji, kreowanie trendu na zakup aut, a co za tym idzie – pojawienie się <strong>garaży blaszanych</strong>. Każde auto w tamtym okresie było bezcenne, kupujący nadzwyczaj dbali o każdy centymetr karoserii i starali się zapewnić im perfekcyjną ochronę. Tak powstawały garaże ze stali, która była najpopularniejszym surowcem do produkcji tego typu konstrukcji.

Nowy popyt wykreowały także <strong>garaże</strong> z blachy falistej, które można poznać po charakterystycznym dachu w kształcie łuku.

Obecnie starodawne konstrukcje garaży blaszanych nadal są widoczne. Co ciekawe – są w nadzwyczaj dobrym stanie. Uszkodzeniom uległy tylko dachy, które najbardziej cierpią podczas niedogodnych warunków atmosferycznych. Lata 60-te przyniosły przełom, gdyż rozpoczęto tworzenie <strong>garaży z blachy ocynkowanej</strong>, co wyeliminowało problem korozji. Dziś taka blacha to standard.

Z każdym rokiem garaże były modyfikowane, aby podnieść funkcjonalność konstrukcji i zapewnić wygodę użytkowania. Nikogo nie dziwi możliwość montażu bramy garażowej, która podnoszona jest ku górze, co podnosi komfort dostępu do garażu. Na wzmiankę zasługują także profile instalowane w garażach. Długowieczność garażom z blachy zapewnia ocynk.